Úvod » KNIHY » To nejlepší z Valašska


        

To nejlepší z Valašska

průvodce po naučných stezkách

skladem

 

Číslo produktu: To-Val-1
Vazba: pevná
Charakteristika: obrazová publikace s texty
Formát: 205 x 230 mm, 144 stran
naše cena bez DPH : CZK 209,09 (8,38 EUR)
naše cena s DPH (10 %):
CZK 230,00 (9,22 EUR)

Kniha To nejlepší z Valašska má charakter průvodce po naučných stezkách. Těch hlavních výletů, zpravidla doplněných i orientačními mapami, najdete v knize 42. Většinou se jedná o delší, jednodenní cesty, které Vás zavedou do zajímavým měst a obcí na Valašsku a ve Zlínském kraji. Nebo se vydáte po turistických trasách do přírody Moravskoslezských Beskyd, Javorníků, Vizovických a Hostýnských vrchů. Kromě hlavních výletů najdete v knize také množství tipů na kratší, příležitostné návštěvy muzeí, historických kostelů, památných stromů, neobvyklých skalních útvarů nebo rozhleden. Mezi výlety najdete ty, na které se můžete vydat pěšky, na kole i vlastním vozem.

Mnohé z tras, kterými Vás kniha provede, byste marně hledali v jiných průvodcích. Jedná se o vyznačené naučné stezky, které vznikly na východě Moravy teprve nedávno a většinou vedou mimo tradiční turistické cesty. Všechny jsou opatřeny informačními tabulemi a tematicky zaměřeny. Můžete se tak vydat po stopách prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, který na Valašsku trávil prázdniny, nebo navštívit místa, kde spisovatel Jan Karafiát hledal inspiraci pro svou knihu Broučci.

Výlety po naučných stezkách patří k méně náročným a věříme, že se stanou zajímavými zejména pro rodiny s dětmi. Pro ty nejmenší se vycházka do přírody může stát dobrodružným putováním, když se dozví, že skalní stěnu v Lidečku ve skutečnosti postavil čert, protože se snažil obrátit tok potoka, aby získal za ženu dívku z vesnice. Nebo že v jezeře ve Velkých Karlovicích žije drak, v podzemních chodbách na Radhošti jsou ukryté poklady, které hlídá veliký pes, a ve zřícenině hradu v Rožnově nestraší bílá paní, ale bílý rytíř.

ZTFiZDM2Z